Wild Toro

Wild Toro

by Wazamba

Automat Wild Toro powstał pod koniec 2016 roku. Jego autorem jest młoda, ale ambitna firma, ELK Studios. Gra zbudowana została z planszy wielkości pięciu bębnów i czterech rzędów. Wygrane wypłacane są na podstawie 178 kombinacji, na które formują się symbole będące względem siebie na przylegających bębnach. Dodatkowymi funkcjami gry są symbole Wild, re-spiny czy specjalny, bonusowy tryb rozgrywki.

About Wild Toro

Grając w Wild Toro, mamy okazję obserwować walkę pomiędzy matadorem a bykiem. Korrida to hiszpańska tradycja, która trwa już od XII wieku. Poza Hiszpanią, walki z bykami odbywają się niekiedy w niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. W walkach uczestniczy najczęściej kilku sportowców, których zadaniem jest zirytowanie byka do tego stopnia, by zaatakował ludzi. Zawodnicy wbijają w byka lance i inne ostre przedmioty. Wystraszony byk atakuje torreadora trzymającego czerwoną, różową lub żółtą płachtę. Korrida uważana jest za sztukę, chociaż w praktyce prowadzi w ostateczności do śmierci zwierzęcia. Wśród symboli gry Wild Toro znajdziemy charakterystyczne elementy korridy oraz całokształtu hiszpańskiej kultury.

Wild Toro to gra o wysokiej/niskiej zmienności i wartości RTP równej dokładnie 96.4%. Minimalna możliwa do ustawienia kwota to 0.20 euro, natomiast maksymalna – 100 euro. Automat pozwala pomnożyć wybraną stawkę do 2250x, co przekłada się na wygraną w postaci nawet 225.000 monet.

Symbole i zasady

W grze istnieje sześć zwykłych symboli, do których nie zostały przypisane żadne funkcje. Ikony te przedstawiają róże, pomarańcze, charakterystyczne wachlarze, a także złote, srebrne i brązowe monety. Symbole te muszą znaleźć się w przylegających do siebie bębnach, aby utworzyć płatną kombinację. Możemy trafić na nie trzy, cztery lub pięć razy. Gra posiada dokładnie 178 takich konfiguracji. Po wyborze najwyższej stawki, gracz może liczyć na wygraną w postaci od 20 do 80 monet w przypadku nisko płatnych symboli oraz od 100 do 1000 monet dla droższych symboli.

Cechy specjalne

Automaty do gier: Wild Toro slot
Toro Goes Wild!

Automat posiada dwa rodzaje symboli Wild. Zwykły Wild zastępuje wszystkie inne symbole kreując płatne układy. Jeśli symbol wpasuje się w więcej niż jedną kombinację, wypłacona zostanie najwyższa kwota. Drugi symbol to Walking Wild. Ikona ta przedstawia byka w akcji i przemieszcza się od prawej do lewej strony.

Jeśli na planszy pojawią się trzy symbole matadora, aktywowany zostanie re-spin. Jeżeli w trakcie re-spinu na ostatnim bębnie pojawi się symbol byka, aktywowana zostanie specjalna gra bonusowa, podczas której byk będzie atakował matadorów, poruszając się pionowo w dół i poziomo w lewo, zostawiając za sobą symbole Wild.

Wrażenia z gry, oprawa audiowizualna

Akcja slotu rozgrywa się w hiszpańskim miasteczku. W tle widzimy mały rynek, który w połączeniu z urokliwymi kamienicami, tworzy wyjątkowo ciepłą atmosferę. Jeśli dobrze się przyjrzeć, można zauważyć rozmawiających ludzi. Na pierwszym planie znajduje się natomiast część właściwa gry, razem z symbolami. Ikony stworzone są w dość szczegółowym stylu, pomimo typowo bajkowej estetyki całości. Po włączeniu dźwięku usłyszeć daje się spokojna muzyka, która idealnie pasuje do popołudniowej sjesty.

Podsumowanie

Trzeba przyznać, że tematyka gry Wild Toro jest oryginalna i raczej ciężko będzie znaleźć inny slot, w którym motyw inspirowany byłby korridą. Do rozgrywki z pewnością zachęci Cię urocza grafika, która skutecznie przykuwa uwagę już od pierwszych chwil. Niestety sytuacja prezentuje się troszeczkę gorzej, jeśli chodzi o gameplay. Grę pozbawiono licznych funkcji bonusowych, przez co do dyspozycji jest tylko tryb re-spinów i dość rozbudowana mechanika związana z symbolami Wild.

Wild Toro's Features

Automat Wild Toro powstał pod koniec 2016 roku. Jego autorem jest młoda, ale ambitna firma, ELK Studios. Gra zbudowana została z planszy wielkości pięciu bębnów i czterech rzędów. Wygrane wypłacane są na podstawie 178 kombinacji, na które formują się symbole będące względem siebie na przylegających bębnach. Dodatkowymi funkcjami gry są symbole Wild, re-spiny czy specjalny, bonusowy tryb rozgrywki.

  • 178 linie wypłat
  • 5 bębnów
  • RTP 96,4%
  • Gra bonusowa
  • Wilds
  • Matador Respins
  • Walking Wilds

Zostaw komentarz