Megaways

Czym są sloty Megaways?

Jeśli grasz w kasynie online nie od wczoraj, na pewno spotkałeś się z terminem sloty Megaways. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Zwykłe sloty czy też automaty, posiadają np. 20 stałych linii wygranych. Mogą być to pionowe lub diagonalne linie lub różne „szlaczki”. W slotach Megaways nie mamy stałego układu na planszy i może się na niej znaleźć kilkanaście lub kilkadziesiąt symboli rożnej wielkości. Linie wypłaty nie są stałe, ale generowane dynamicznie. Może być ich nawet kilkaset tysięcy.

Sloty Megaways – wyjaśnienie

Układ i wielkość symboli w Megaways są zawsze unikalne!

Jest to technologia, która została opracowana przez firmę Big Time Gaming. Nie bez powodu, została obwołana za iście rewolucyjną przez wielu. Firma posiadała wyłączność na swoją technologię, choć z biegiem czasu zaczęła sprzedawać licencje na jej używanie. W ten sposób, również gry od NetEnt, Pragmatic Play, Blueprint Gaming czy Red Tiger, zakupionego później przez NetEnt, zostały uaktualnione o system Megaways.

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie. Jego działanie burzy tradycyjną formułę gry automatu wideo. Dawniej mieliśmy stałą siatkę np. 5×3 i zawsze 15 symboli na planszy. W Megaways mogą mieć one postać tzw. klastrów i rozciągać się albo na cały pionowy rząd, albo nawet na kilka. Nie ma też stałych linii wypłaty, te są niemożliwe, gdyż układ i wielkość symboli są zawsze unikalne! Wypłata realizowana jest w ten sposób, że na każdym bębnie od lewej muszą znaleźć się takie same symbole. Nie jest ważne, czy się ze sobą sklejają, czy nie. Tworzy to dziesiątki tysięcy możliwych kombinacji. Unikalną cechą Megaways jest to, że liczba ta zwykle pojawia się gdzieś na planszy.

W Megaways nigdy nie możesz się nudzić. Każdy spin to zupełnie nowy układ planszy i kilkadziesiąt tysięcy możliwości wygranej.

Najlepsze sloty Megaways

Dzięki powyżej opisanym cechom, gry Megaways dosłownie podbiły serca graczy w kasynach internetowych. Najlepsze sloty Megaways to nie tylko zupełnie nowe produkcje. Firmy NetEnt i Red Tiger zaczęły w ten sposób przekształcać swoje klasyczne produkcje. Oto subiektywna lista kilku najlepszych slotów Megaways:

Piggy Riches Megaways

Kasynowe świnki, które pławią się w luksusach to świetny pomysł, który da Ci kupę śmiechu podczas gry. Klasyk od NetEnt zyskał nowe życie dzięki systemowi Megaways. Za nowy slot odpowiada firma zależna szwedzkiego giganta, czyli Red Tiger. Gra daje aż 117 649 linii wypłaty i ma RTP w wysokości 94.72%.

Gonzo’s Quest Megaways

Gonzo’s Quest od NetEnt to kolejny legendarny slot, który zyskał nowy odświeżony wygląd i działanie dzięki technice Megaways. Reedycja gry, wypuszczona w 2020 roku przez Red Tiger również posiada 117 649 linii wypłaty i oferuje maksymalną wygraną w wysokości 20,000x stawka. RTP slotu to 95.77%.

Bonanza Megaways

Jest to prawdopodobnie najbardziej znany automat Megaways, a właściwie pierwszy naprawdę popularny automat Megaways. Miejscem akcji jest opuszczona kopalnia złota, mamy tu dwa zestawy bębnów. Na górnym bębnie znajduje się linia produkcyjna z wózkami górniczymi a dolny zestaw bębnów to klasyczne pole do gry. W tle gra nam melodia na banjo a wygrać tu można nieograniczone darmowe spiny z progresywnymi mnożnikami. Maksymalna wygrana to zaś 50000-krotność całkowitego zakładu. Czy kogoś jeszcze dziwi popularność tego slotu od Big Time Gaming?

Zostaw komentarz