Jackpoty progresywne są jednymi z najbardziej popularnych slotów w kasynach online. Dzieje się tak dlatego, że wysokie milionowe wygrane rozpalają wyobraźnię graczy. Kasyna internetowe, wyraźnie dostrzegają ten trend i umieszczają jackpoty progresywne na górze swojej listy gier. W tym tekście omówimy dla was czym są jackpoty progresywne, jakie są najpopularniejsze gry tego rodzaju jak grać by maksymalnie zwiększyć swoje szansę na wygraną.

Czy są jackpoty progresywne?

Grając w kasynach online na pewno nie raz spotkałeś się z hasłem jackpoty progresywne. Być może wiesz już co to jest, jeśli nie musisz wiedzieć, że jackpot to angielska nazwa dla dużej puli. W typowych slotach największa możliwa nagroda, przy najlepszym układzie symboli może być 500 czy 1000x większa niż Twoja stawka. Jeśli grasz za 20 centów na spin to wygrana 1000x będzie wynosi 200 Euro. Dużo i niedużo. A co powiesz na jackpota w wysokości 50 000 Euro? Interesujące, prawda? Tak duże nagrody potrafią być dostępne dla graczy, którzy wylosują odpowiednią kombinacją i odniosą sukces w grze bonusowej.

Czym zatem są jackpoty progresywne? W zwykłych jackpotach mamy stałą pulę nagród, niech to będzie wspomniane wyżej 50 000 Euro. W progresywnych, każdy gracz dokłada parę groszy ze swojej stawki do puli promocyjnej. Ta rośnie w każdej minucie. Dotąd, dopóki ktoś nie trafi głównego jackpota i nie zgarnie całej dla siebie. Największe jackpoty progresywne liczone są w milionach Euro.

Jak grać w jackpoty progresywne?

W większości przypadków jackpoty progresywne mają określoną wysokość. Dla przykładu, pula w grze wynosi milion Euro. Aby ją zdobyć musisz uzyskać odpowiednią kombinację, która da Ci dostęp do mini-gry. Tam także musisz np. trafić jeden symbol na kręcącym się kole. Aby uzyskać główną wygraną nie jest ważne, czy grasz na duże czy małe stawki. Główny jackpot będzie zawsze takiej samej wysokości. Jeśli więc nie interesują Cię standardowe stawki z gry i polujesz tylko na główną wygraną to możesz jak najbardziej grać na małe stawki.

Poza tym, niezbyt wiele może zdobyć. Trzeba przygotować się na cierpliwość i mieć naprawdę dużo szczęścia. Na główną pulę składają się dziesiątki tysięcy graczy. Aby ta urosła do porządnej wysokości nagroda nie może po prostu padać zbyt często. Trzeba naprawdę dużej dozy szczęścia, by sięgnąć po główną pulę. Choć nielicznym, to się jednak udaje.

Najpopularniejsze i największe jackpoty progresywne

Są lepsze i gorsze gry. W historii jackpotów progresywnych szczególnie zapisały się gry takie jak:

  • Mega Moolah – to bardzo wiekowa gra, wydana przez brytyjskie studio Microgaming. Jej klimatem jest sawanna, lwy, żyrafy i inne zwierzęta, które można tam spotkać. RTP tej gry jest bardzo niski jak na dzisiejsze standardy. To jednak jackpot progresywny jest tym, co przyciąga graczy do Mega Moolah. Występuje on na trzech poziomach a największa progresywna pula rośnie nawet do kilkunastu milionów Euro. Największa odnotowana wygrana wyniosła 18,9 miliona Euro w 2018 roku. 
  • Mega Fortune – to slot, który nawiązuje do luksusowego życia. Drogie jachty, złoto i drinki z oliwką. To może być też Twoim udziałem, jeśli sięgniesz po głowną wygraną. Gra NetEnt dawała odrobinę mniejsze wygrane niż powyżej opisany slot. Rekordowa kwota padła w 2015 roku, jej wysokość to aż 17,8 miliona Euro.
  • Jackpot Giant – produkcja Playtech z 2014 roku jest szczególnie uwielbiana przez Polaków. Gra przedstawiająca sympatycznego jaskiniowca daje zarobić naprawdę niezłe pieniądze a przy tym świetnie się bawić. Rekordowa wygrana jest o rząd wielkości mniejsza, niż w poprzednich grach, ale też jest niczego sobie. Wynosi ona bowiem 9,4 miliona Euro.  

To oczywiście nie wszystkie najlepsze gry z jackpotem progresywnym. Tych jest dużo, dużo więcej. Dla przykładu, Grand Spinn Superpot czy Arabian Nights. Więcej gier z jackpotem opiszemy szczegółowo w naszych recenzjach.