Zdrapki kasyno

Zdrapki w kasynach internetowych

Zdrapki to dość oryginalny rodzaj loterii. Ich nazwa wzięła się od czynności, którą musimy wykonać, by móc sprawdzić, czy dana zdrapka przyniosła zwycięstwo. Chociaż tego typu zabawa powstała w latach siedemdziesiątych, do Polski dotarła dopiero dwadzieścia lat później. Pozornie mogłoby się wydawać, że w naszym kraju nie jest to zbyt popularny rodzaj loterii, jednak zgodnie z ankietami, zdrapki kupuje prawie jedna czwarta Polaków.

Zaczęło się od papierowych kuponów

Obecnie zdrapki występują w formie papierowej i elektronicznej, choć to ta pierwsza była prekursorem zabawy.

Praktycznie patrząc tradycyjne, papierowe zdrapki opierały się na specjalnej technice. Pierwotnie, na papierowe zdrapki, nakładane było cienkie tworzywo przypominające folię, które można było w szybki sposób usunąć ostrymi przedmiotami, by odsłonić liczby lub obrazki, które miały warunkować wysokość nagrody. Zdrapki cechują się dużą dostępnością (występują w wersji papierowej oraz elektronicznej), niewygórowaną ceną i łatwością użycia. Twórcy kasyn wpadli na to, by przenieść tradycyjne zdrapki do kasyn internetowych.

Zdrapki w Polsce

W Polsce istnieje tylko jedna firma, która dostała pozwolenie na legalną sprzedaż kart ze zdrapkami. Prowadzi ona punkty stacjonarne pozwalające na zakup zdrapek papierowych, choć niedawno wprowadziła również zdrapki elektroniczne, które można kupić całodobowo na stronie. Jest ich całe mnóstwo. Różnią się one między sobą motywem, układem, grafiką, ale też ceną i rozpiętością ewentualnych nagród. Co jednak, jeśli stwierdzisz, że zdrapki od Lotto Ci nie wystarczą?

Zdrapki w kasynach online

Warto wówczas poszukać trochę głębiej i skorzystać z usług kasyn online, które również sprzedają karty zdrapkowe. Może metoda ta nie jest do końca akceptowana przez polskie prawo, jednak dla tych, dla których wrażeń jest ciągle za mało, będzie to jedyna możliwa droga. Kasyna internetowe mają to do siebie, że mogą sprzedać więcej zdrapek aniżeli mogłoby to być możliwe stacjonarnie.

Jeśli dobrze poszukasz, Twoim oczom ukażą się tysiące kolorowych zdrapek, które będziesz mógł zdrapywać w różny sposób, zależny od inwencji twórczej i fantazji projektantów. Najczęściej pod ukrytą warstwą znajduje się ciąg liczb lub obrazków, które należy do siebie dopasować tak, jak nakazuje regulamin danej loterii. Niektóre z nich wydawane są okolicznościowo, inne w stałych cyklach. Ich koszt (niezależnie od tego, gdzie zostaną zakupione) waha się od 2 do 30 złotych.

Słabnąca popularność

Zdrapki nie są jak na razie tak popularne i często spotykane w internetowych kasynach, więc twórcy nie decydują się raczej na wprowadzanie do swoich ofert bonusów zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla graczy kupujących zdrapki. Najczęściej są one rozdawane w formie bonusów do innych promocji, na przykład powitalnych. Nie jest to częste zjawisko, chociaż w istocie rzeczy – bardzo przyjemne. Niezależnie od tego, czy sam kupiłeś swoje kupony czy też dostałeś je w postaci bonusu, zdrapki możesz odsłaniać nie tylko na komputerze stacjonarnym, ale i poprzez urządzenia przenośne za pomocą wersji przeglądarkowej strony czy apki.

Elektroniczne zdrapki są z pewnością znacznie wygodniejsze od tych papierowych. Można kupić je nie ruszając się z domu nawet na chwilę. Sam proces zdrapywania również może być uciążliwy, zwłaszcza gdy nie mamy w pobliżu nic, co mogłoby się do tego jakkolwiek nadawać. W internetowych zdrapkach ten problem na szczęście nie występuje. Sam sposób działania jest bardzo podobny. Pozostaje więc do rozważenia kwestia tego, czy ponad tradycję, preferujesz nowoczesność.

Zostaw komentarz