Gemix

Gemix to slot, w który mieliśmy okazję pierwszy raz zagrać pod sam koniec 2014 roku. Autorem gry jest firma Play’n GO. Automat składa się z dość dużej planszy, o rozmiarze 7x7. Poszczególne symbole składają się tu w specjalne kombinacje, oparte na grupach identycznych ikon. Gra wyposażona została w liczne dodatkowe funkcje, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę.

About Gemix

Podstawowe informacje i tematyka gry

W trakcie gry przenosimy się do odległej, znajdującej się za górami i lasami bajkowej krainy, wyglądem przypominającej świat elfów. Grając odwiedzamy trzy różne światy, z czego pierwszy to kopalnia kamieni szlachetnych czy też klejnotów, które zostały zresztą zawarte w nazwie slotu. Dalej mamy okazję obserwować z dalszej odległości potężny zamek czy przechadzać się po magicznym lesie pełnym czarów. Naszymi przewodnikami po tej cudownej krainie są krasnale, księżniczki i czarnoksiężnicy. Ich postacie zostały wykreowane w wyjątkowo uroczy sposób, dzięki któremu mamy wrażenie, jakbyśmy uczestniczyli w tej niekończącej się baśni.

Gemix to gra o stosunkowo niskiej zmienności i współczynniku RTP wynoszącym dokładnie 96.83%. Slot pozwala zdobyć maksymalnie 45.135 monet. Oczywiście istnieje możliwość gry zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i telefonach, za stawkę od 0.50 do 100 monet.

Symbole i zasady

W automacie Gemix występuje osiem zwykłych symboli, pełniących także dodatkowe funkcje. Symbole przedstawiają kolorowe kamienie o przeróżnych kształtach. Identyczne symbole łączą się ze sobą w specjalne grupy, na podstawie których wypłacane są wygrane. Wystarczy, że w bezpośredniej bliskości znajdzie się przynajmniej pięć takich samych ikon. Po każdej wygranej, aktywowana zostaje funkcja lawiny. Wysokość wygranej zwiększa się wraz z wysokością stawki. W przypadku ustawienia najwyższej stawki, czyli 100 euro, możesz liczyć na wygraną w wysokości od 10 do nawet 100.000 monet, o ile dopisze Ci szczęście.

Cechy specjalne

Każda wygrana ładuje specjalną, znajdującą się po prawej stronie ekranu miarkę. Jeśli uda się naładować ją 20 cząstkami, gra aktywuje losowo jedną z czterech funkcji:

  • Nova Blast – jeden symbol eksploduje, niszcząc sąsiadujące ikony
  • Crystal Warp – zaznaczony zostanie jeden symbol, który zniknie wraz ze wszystkimi odpowiadającymi mu ikonami
  • Light Beam – zaznaczony zostanie jeden symbol, który zostanie zniszczony wraz z całym pionowym i poziomym rzędem
  • Chain Lightining – wybrane zostaną dwa symbole, do których upodobnią się wszystkie znajdujące się pomiędzy nimi ikony

Na planszy znajduje się specjalna strefa, którą można wyczyścić kolejnymi wygranymi. Gdy uda się to, zdobędziemy jeden poziom danego świata. Jeżeli uda się to zrobić trzy razy, zostaniemy przeniesieni do kolejnego świata. Każdy z nich ma swój indywidualny symbol Wild, który zastąpi wszystkie inny podczas tworzenia płatnych konfiguracji.

Wrażenia z gry, oprawa audiowizualna

Grafikę gry Gemix można uznać za piękną. Została wykreowana w baśniowej estetyce, z licznymi cukierkowymi elementami, które podkreślają tutaj wyjątkową atmosferę czarów.  W tle widzimy zmieniający się świat, po którym podróżujemy zdobywając kolejne poziomy, czy raczej gwiazdki. Pomimo wieku, gra ciągle wygląda świeżo i sprawia bardzo dobre wrażenie. Oczywiście występuje tu muzyka, stylem w idealny sposób odpowiadająca całości, połączona z innymi efektami dźwiękowymi i licznymi, dynamicznymi animacjami.

Podsumowanie

Automat Gemix możemy polecić wszystkim przede wszystkim ze względu na to, że twórcy postanowili wyposażyć go w liczne funkcje dodatkowe, na które można trafić w niedługich odstępach czasu. Prawie każdy obrót ma wpływ na dalsze losy rozgrywki, przez co slot jest ekscytujący i gra się w niego z zapartym tchem. Na pozytywną ocenę wpływa bez wątpienia wykreowana atmosfera, dająca niemałą przyjemność z gry.

Gemix's Features

Gemix to slot, w który mieliśmy okazję pierwszy raz zagrać pod sam koniec 2014 roku. Autorem gry jest firma Play’n GO. Automat składa się z dość dużej planszy, o rozmiarze 7x7. Poszczególne symbole składają się tu w specjalne kombinacje, oparte na grupach identycznych ikon. Gra wyposażona została w liczne dodatkowe funkcje, które skutecznie urozmaicają rozgrywkę.

  • RTP na poziomie 96,83%
  • 8 zwykłych symboli pełniących funkcje dodatkowe
   

Zostaw komentarz