Book of dead

Book of dead

by Vulkan Vegas

Slot Book of Dead wydany został na samym początku 2016 roku. Jego autorem jest firma Play'n GO, znana również z setek innych automatów online. Gra składa się ze standardowej wielkości planszy o rozmiarze pięciu bębnów i trzech rzędów, natomiast wygrane definiowane są w niej przez dziesięć ustalonych z góry linii płatniczych.

About Book of dead

Podstawowe informacje i tematyka gry

Wraz z grą Book of Dead przenosimy się do Egiptu, który zwiedzimy razem z podróżnikiem i odkrywcą, Richem Wilde. Tytułowa księga umarłych jest istniejącym w rzeczywistości dziełem, zbiorem kilkuset rozdziałów składających się na magiczne teksty i rysunki. Wierzono, że ma ona pomóc zmarłemu dostać się do raju. Jej tekst składał się z modlitw, rytuałów i informacji, bez których według legend, nie dało się przejść na drugą stronę krainy cienia. Znajdowały się tam również opisy demonów oraz przedstawiające je grafiki, dzięki którym można było je pokonać. W slocie Book of Dead pojawia się motyw księgi, którą musimy znaleźć.

Gra posiada kilka dodatkowych funkcji, takich jak darmowe spiny, symbole Scatter i rozszerzające się ikony. Jest to slot o wysokiej zmienności i RTP o wartości dokładnie 96.21%, pozwalający na stawki 5.500x.

Symbole i zasady

Gra zawiera dziewięć zwykłych symboli oraz jednego symbolu Scatter, który w tym wypadku przedstawia tytułową księgę. Podstawowa gra opiera się na dziesięciu liniach wypłat, na którą składają się powtarzające się symbole. Na każdy z nich można trafić od dwóch do pięciu razy. Minimalna wysokość zakładu to 0.10 monety, natomiast maksymalna to 50 monet. Nagrody przedstawione zostały w postaci specjalnych mnożników do stawki:

 • Symbol Richa – 5.000x, 1000x, 100x,
 • Maska Faraona – 2.000x, 400x, 40x,
 • Anubis i Ozyrys – 750x, 100x, 30x,
 • A i K – 150x, 40x, 5x
 • Q, J, 10 – 100x, 25x, 5x
 • Scatter – 200x, 20x, 2x

Cechy specjalne

Pojedynczy symbol Scatter łączy się ze wszystkimi symbolami gry tworząc zwycięskie kombinacje. Ikona księgi może dopasować się do każdego innego symbolu. Gra wypłaci wówczas dopasowaną do symbolu nagrodę, której wysokość podana jest w tabeli wypłat. Jeśli natomiast zdarzy się, że na planszy pojawią się trzy symbole Scatter, wypłacona zostanie nagroda odpowiednia dla ikony książki. Ponadto aktywowany zostanie tryb dziesięciu darmowych obrotów.

W niektórych momentach gry przypadkowo wybrany symbol może rozmnożyć się na całą wysokość danego bębna oraz losową liczbę pozostałych, dając tym samym o wiele większą szansę na zdobycie płatnej kombinacji.

Wrażenia z gry, oprawa audiowizualna

Grę możemy wizualnie podzielić na pierwszy i drugi plan. Na głównym planie znajduje się plansza właściwa gry. Wyświetlające się na niej symbole przedstawiają złote litery z kolorowymi, kamiennymi wypełnieniami, ale też wizerunki, czy raczej maski egipskich bogów. Wnioskując po tle gry, akcja rozgrywa się w starożytnej komnacie którejś z piramid. Wnętrze jest bogate, ozdobione różnymi wazami, sufit opiera się na licznych, masywnych kolumnach. Grafika może wyglądać na lekko przestarzałą, chociaż nadal robi dobre wrażenie. Do całości dołączona została muzyka, która kojarzy się z przygodowymi filmami.

Podsumowanie

Book of Dead jest jedną z propozycji, które polecilibyśmy szczególnie fanom klasyki. Mimo że nowe sloty powstają niemalże każdego dnia, warto od czasu do czasu powrócić do tych, które zachwycały nas kilka lat temu. Niektórzy z Was na pewno interesowali się kiedyś starożytnym Egiptem. W slocie Book of Dead znaleźć można prawdziwą jego esencję. Gra nie oferuje zbyt wielu funkcji bonusowych, jednak darmowe spiny i często spotykane symbole Scatter występują tutaj wyjątkowo często.

 

Book of dead's Features

Slot Book of Dead wydany został na samym początku 2016 roku. Jego autorem jest firma Play'n GO, znana również z setek innych automatów online. Gra składa się ze standardowej wielkości planszy o rozmiarze pięciu bębnów i trzech rzędów, natomiast wygrane definiowane są w niej przez dziesięć ustalonych z góry linii płatniczych.

 • RTP na poziomie 96.21%
 • Możliwa wygrana: stawka x 5.500
 • Motyw Egiptu
 • Dodatkowe funkcje: symbole Scatter, darmowe spiny, rozszerzający się ikony
 • 10 zwykłych symboli + 1 symbol Scatter

Zostaw komentarz